Bugün iki üç kişi oturup oyunlar hakkında sohbet etmeye başladığınızda, konu öyle ya da böyle Naughty Dog’a ve onların ne kadar muhteşem bir ekip olduğuna gelir. Ve bu konuda haklarını ne kadar teslim etsek az.

İşte o ekip, efsanevi Uncharted dörtlemesini bitirdikten sonra, bir yan hikâye yazmaya karar verdi. Önce ek paket gibi konuşuldu, ardından Playstation Experience’de stand-alone şekilde piyasaya çıkacağı duyuruldu. Hem de baya güzel bir oyun içi videosuyla.

Bugünkü haber ise başka. Oyunun yönetmeni Kurt Margenau Playstation Blog’a bir açıklama yaptı ve oyunda KESİNLİKLE Nathan Drake’in olmayacağını açıkladı. Bu hiç kuşkusuz büyük bir haber. Çünkü Nathan’ın hikâyesi dördüncü oyunun sonunda güzel bir şekilde bitmişti. Onu taa oralardan geri getirmek biraz riskli ve bize soracak olursanız, oldukça da gereksiz olurdu.

Haliyle Nathan yok. Onun yerine oyun sadece Chloe’nin Hindistan topraklarındaki kendi hazine avına odaklanacak. Bu avın ismi de belli; Tusk of Ganesh. Tabi sadece Chloe değil, seriden pek sevdiğimiz Nadine de var.

Siz ne dersiniz sevgili dostlar? Nathan olmaması iyi bir fikir mi, yoksa ne olursa olsun görmeyi mi isterdiniz?