Sizi bilmiyorum ama ben Call of Duty modern savaşları abartıp uzaya doğru yol aldığından bu yana seriyle bağlantımı tamamen profesyonel boyuta indirgedim. Yani sadece incelemek, nasıl olmuş bakmak için başında vakit geçirdiğim bir seriye dönüştü. Bu da son oyunları hiç sevmediğim anlamına geliyor.

Benim gibi düşünen çok fazla oyuncu olsa gerek, son Call of Duty “performans olarak bekleneni veremedi” kategorisinde konuşuluyordu epey bir süredir. Bu doğrudan yapımcıların da aklında olan bir şey olsa gerek, çünkü serinin ikinci dünya savaşına döneceğine dair ciddi söylentiler var.

TheFamilyVideoGamers ismindeki bir Youtube hesabı, geçtiğimiz günlerde bir video yayınladı. Videoda isimsiz bir kullanıcı tarafından aldığı mail’i ve mail ile yollanan fotoğrafları gösteriyor.

Fotoğraflarda Call of Duty: WWII yazan bir logo ve ikinci dünya savaşı konseptinde yapılan artwork tasarımları var. Tasarımlar gayet iyi duruyor, resmî olma ihtimali de epey yüksek.

PEKİ BU NEDEN ÖNEMLİ? Bu dedikodu iki nedenden dolayı önemli. İlki, Call of Duty oyunları genelde Kasım ayı civarında piyasaya çıkıyor bildiğiniz gibi. Activision ise yeni oyununu Nisan, Mayıs gibi duyuruyor. Yani önümüzdeki bir ay içinde yeni Call of Duty oyununu duyma ihtimalimiz yüksek. İkinci ve daha önemli neden ise, son Call of Duty oyunlarının ikisi de resmî duyurudan önce sızdırılmıştı. Yani ya şirketler oyunları bilerek sızdırıyor ya da ciddi güvenlik açıkları var. Haliyle sıradaki oyunun Call of Duty: WWII olması ve bu fotoğrafların da gerçek olma ihtimali epey yüksek.

Ne dersiniz? Battlefield’ın birinci dünya savaşına dönüp epey başarılı olması, Call of Duty cephesinde de tekrar eskilere dönmeyi tetiklemiş olabilir mi?