Sanıyorum oyun sektöründe şöyle bi’ on senelik geçmişe bakarsanız, ortaya çıkan en büyük serilerden biri hiç kuşkusuz Assassin’s Creed. 2008’deki ilk oyunun ardından 9 ana oyun, 6 yan oyun sığdırmayı başardı Ubisoft bu süreye. Bunun kötü bir fikir olduğu da son yıllarda epey ayyuka çıktı; çünkü çok iyi bir fikr-i mülk kendi ağırlığı altında ezildi.

Tabi oyun dünyasındaki bu büyük marka kendini aşarak bir sürü yan sektöre de açıldı. Kıyafetler satıldı, özel tasarım konsollar piyasaya çıkarıldı. Ama en büyük adım, geçen sene piyasaya çıkan ve GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜ olan sinema filmiydi.

Bugünkü haber de aslında yine Ubisoft’un bir iş birliği aslında. Bir süredir konuşulan, hatta Netflix dedikodularının da dolaştığı AC TV dizisi, Reddit’te serinin baş yazarlarından Ymar Azaizia tarafından onaylandı. Ymar abimiz “Gururlanacağımız bir iş çıkarmak için zamana ihtiyacımız var.” diyor.

Ne dersiniz? Beyaz perdedeki büyük rezillikten sonra, bir süredir ayakta durmakta zorlanan AC serisinin televizyon macerası iyi bir fikir mi? Yoksa Ubisoft’un ofisteki kasasına birkaç milyon dolar daha eklemek için attığı sığ bir adım mı?